Big Bang Romania
Bine ai venit pe forumul Big Bang Romania, dedicat trupei coreene Big Bang!

Te rugăm să te înregistrezi/loghezi pentru a avea acces la toate secțiunile forumului.

Dacă ţi-ai uitat username-ul sau parola şi nu le poţi recupera, trimite-ne un e-mail pe adresa help@bigbangromania.net şi te ajutăm noi. Te rugăm să nu înregistrezi alt cont dacă ai deja unul. :)

Mulțumim!

Big Bang Romania

AcasaMembriGrupuriFAQGalerieCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Sugestii și comentarii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
TOPTOPTOP
VIP
VIP

Puncte : 2987
Reputatie : 6
Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 29

MesajSubiect: Re: Sugestii și comentarii   Vin Aug 19, 2011 7:00 am

Imi place tare mult noul background si bannerul este foarte reusit uwaa Bravo! Ma bucur ca a fost ales bannerul asta fiindca a fost cel mai frumos dintre toate, cine l-a facut are photoshop skills , bravo!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
GD905
Mod G Dragon
Mod G Dragon

Puncte : 3367
Reputatie : 7
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Sugestii și comentarii   Sam Aug 20, 2011 2:53 am

yay :x I`m proud :)))
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://htttp://kwonjiyonq.tumblr.com
TOPTOPTOP
VIP
VIP

MesajSubiect: Re: Sugestii și comentarii   Mar Oct 25, 2011 1:21 pm

Ma gandeam ca ar fi bine sa puneti un banner sau ceva cu MTV EMA sa le reamintim celor care stiu despre ce e vorba sa voteze si pentru ca cei care inca nu stiu de nominalizare sa afle de ea. Baietii au nevoie de cat mai multe voturi asa ca vote vote vote!
Sus In jos
Nelaa
VIP
VIP

Puncte : 2399
Reputatie : 0
Data de inscriere : 18/09/2011
Varsta : 21
Localizare : Republica Moldova ,Chisinau

MesajSubiect: Re: Sugestii și comentarii   Mier Oct 26, 2011 3:12 am

ce buna ideeie yup sunt de acord cu tine yay
Sus In jos
Aya Saru
Admin
Admin

Puncte : 6048
Reputatie : 21
Data de inscriere : 08/08/2010

MesajSubiect: Re: Sugestii și comentarii   Mier Oct 26, 2011 11:04 am

de cand tot vreau sa fac banner pt EMA..... >.<
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://bigbangromania.forumotion.eu
Ekkat
Translator
Translator

Puncte : 3223
Data de inscriere : 02/09/2011
Varsta : 19
Localizare : London

MesajSubiect: Re: Sugestii și comentarii   Lun Noi 07, 2011 8:41 am

Acum ca baietii au castigat, cred ca ar fi frumos sa facem un banner in care sa scrie ceva in genul "BIGBANG - MTV EMA Worldwide Act Winners" (sau "BIGBANG - Castigatorii MTV EMA Worldwide Act") cum au facut pentru contul lor de Youtube :)

Si poate un banner pentru MAMA? oops
Sus In jos
TOPTOPTOP
VIP
VIP

MesajSubiect: Re: Sugestii și comentarii   Lun Noi 07, 2011 12:32 pm

Si eu sunt de acord cu Ekkat :)
Sus In jos
MihaGD
VIP
VIP

Puncte : 3069
Reputatie : 10
Data de inscriere : 18/05/2012
Localizare : TIMISOARA

MesajSubiect: Re: Sugestii și comentarii   Vin Iul 20, 2012 7:15 am

Forumul arata bine.Nu am ce comenta
Se vede ca ai muncit la el.
Pacat ca multa lumea isi petrece timpul pe facebook. Las Aya ca o sa fie bine
Sus In jos
dackriss

Puncte : 1758
Reputatie : 2
Data de inscriere : 16/03/2013
Varsta : 39
Localizare : Timisoara

MesajSubiect: Re: Sugestii și comentarii   Mar Apr 23, 2013 12:45 pm

hello
Am niste propuneri sau idei. Nu stiu cat de bune pot fi sau daca altii le-au propus.
Ideile am vrut sa le dau initial celor de la FTIsland dar pt ca am avut conflicte nu le-am impartasit si am iesit de pe pagina FTIsland si curand voi iesi si de pe forum. Eu ascult si FTIsland si BigBang si sincer tare mult mi-ar placea o colaborare intre FTIsland ca si grup si Daesung ca si voce macar la vreun show asa 2 cantece.
Imi plac toti membrii BigBang dar am asa o simpatie mai mare pt Daesung.
Sugestii/propuneri-
Am inteles ca va fi un kpop fanmeeting 2013 la bucuresti dar ce nu stiu e daca toti kpop fans vor fi acolo sau doar un anumit grup ?
Daca exista ceva de genul pt BigBang propunerea mea este ca la acea intalnire intre fani cei care administreaza forumul sau grupul din Romania sa faca:
- 1 un obiect reprezentativ si toti care merg sau nu ca sa-l poata cumpara sau comanda
- 2 o licitatie
O sa incerc sa explic, la obiect ma refer un tricou imprimat cu o poza BigBang, o sapca, o bratara, un inel, etc. sau ceva ce se poate cumpara de pe siteurile oficiale mai ieftin. Parerea mea e sa adaugati la pret ceva in plus si diferenta se va aduna si pt. grup sau forum. Bineinteles nu e obligatoriu ca fiecare sa cumpere dar sunt convinsa ca daca vor acolo fiecare vrea un obiect sau ceva cu BigBang.

La licitatie ma refer sa fie organizata de cei care sunteti mai vechi, admin pe grup si forum sau membrii care au mai multe obiecte cu BigBang, albume, dubluri si nu le mai vreti sau nu aveti nevoie si sa le vindeti prin licitatie la cei mai noi sau alti fani sau chiar din alte grupuri. Cine da mai mult primeste obiectul si cei care organizeaza va avea la fel o taxa care se va duce la grup sau forum.

Cred ca ar fi distractiv sa vezi un grup de persoane cu acelasi model de tricou cu Bigbang pe el. Ca si grup de fani oriunde ar fi va fi usor remarcat iar cei care merg pana la Bucuresti si sunt din alte parti sigur vor dori ceva suvenir de acolo.
Sumele ar fi k sa fie normale sau ceva care majoritatea sa isi poata permite.

multumesc!

Ultima editare efectuata de catre dackriss in Dum Feb 09, 2014 2:42 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Aya Saru
Admin
Admin

Puncte : 6048
Reputatie : 21
Data de inscriere : 08/08/2010

MesajSubiect: Re: Sugestii și comentarii   Lun Apr 29, 2013 11:11 am

Okay, am crezut că ce ai propus la fanmeeting ai scris și aici și l-am șters pe celălalt pentru că nu erau legate doar de K-fanmeeting. Mianhae! T.T N-am mai dormit cum trebuie de câteva săptămâni și încep să mă resimt. Mai ales săptămâna asta.

Deci.
Pentru fanmeeting am încercat de fiecare dată să avem ceva reprezentativ, gen suvenir. Ne-ar fi plăcut să avem mai multe și de mai multe feluri, dar... finanțele... :| Acum 2 ani am avut orare școlare, anul trecut am avut stegulețe, ar fi fost frumos să avem și tricouri personalizate, dar am zis dacă nu se poate, măcar să venim îmbrăcați cu o bluză albă. Nici asta nu prea s-a putut. În fine. Se vor schimba unele detalii anul ăsta, mai ales că vom participa ca YGF, nu doar Big Bang.

Ca să rămân tot la fanmeeting, ai spus că ți-ar plăcea să vină un hair stylist profesionist care să facă frizuri și tunsori și coafuri, dar chestia e că nu știu dacă există așa ceva. Nici cei din saloanele profesioniste nu pot să-ți facă ceva „gen K-pop”, nici cu poza în față. Poate peste câțiva ani se va forma un hair stylist chiar dintre noi, fanii Kpop, care va putea face așa ceva. ^.^ Oricum, e o idee care merită reținută.

Partea cu licitația... Am încercat noi să facem o chestie mai demult, să facem noi diverse lucruri personalizate pe care să le licităm apoi, tot noi între noi, numai că nu prea au fost participanți. :( Dar poate reușim să „reînviem” proiectul ăsta, mai ales că Marina Bucur a spus că ne donează nouă (fan clubului) desenele ei cu BB, dacă sunt persoane interesate să le cumpere.

La partea cu donațiile de orez, asta se practică în Coreea pentru că... sunt asiatici și la ei orezul e sfânt. :)) A fost acum doi ani parcă, un proiect general, pentru toate fan cluburile, care s-a numit Show Me Your Love și care presupunea să adunăm hăinuțe, cărți, jucării în fiecare oraș și să le donăm unui cămin de copii sau cuiva care are nevoie. Guess what? Nici ăsta n-a mers. Doar în București a reușit proiectul, unde s-au strâns câteva lucruri și s-a găsit și cineva să le primească. N-aș fi crezut că la câte probleme sunt în cămine și orfelinate și la câtă sărăcie e în ele să fie atâtea pretenții gen „dar noi primim doar lucruri noi” sau „avem deja donatorii/sponsorii noștri, nu avem nevoie”.

Anyways. Mai răspundeți, mai comentați, mai lăsați-vă părerea ca să discutăm în continuare. xD

Tot ce mai e legat de fanmeeting o să discutăm în secțiunea respectivă, pentru că s-au schimbat unele detalii generale și trebuie să modificăm și noi unele chestii, pentru că participăm ca YGF și dacă nu ajung prea ruptă de oboseală acasă, le scriu în noaptea asta.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://bigbangromania.forumotion.eu
Park Ha-Di
VIP
VIP

Puncte : 2143
Data de inscriere : 06/10/2012
Varsta : 18
Localizare : Romania-Slatina

MesajSubiect: Re: Sugestii și comentarii   Joi Sept 05, 2013 12:27 am

Să încep cu începutul. Forumul arată bine, nu e nimic în plus şi nici în minus, are tot ce-i trebuie. Mie-mi place aşa cum e, nu vreau să schimbi nimic mai mult de atât *părerea mea*. Culoarea care ai pus-o acu e mişto şi-mi place <3.
Totuşi aş avea o propunere pentru forum. Să avem un univers RPG. Poate aşa mai atragem atenţia la oameni să intre mai mult pe forum şi să facă mesaje.
Deoarece aici suntem mai multe fete, nu ştiu dacă băieţii sunt şi aici pe forum, dar ziceam ca în RPG să facem fişele băieţilor din BigBang, adică să conţină numele lor, vârsta, ce le place să facă, hobby-uri, animale etc. Iar fiecare fată care intră aici în RPG, să-şi facă, de asemenea şi ele o fişă personală. E ca un univers virtual în care trăim doar noi.
În aceste fişe puteţi să vă puneţi ce nume vreţi, vârtsă etc., iar dacă vreo fată doreşte să fie unul din membrii BigBang, că odată şi odată, tot trebuie să apară şi ei pe acolo, să lase un com la fişa membrului respectiv şi cel care se ocupă de RPG să îi de-a accept că de azi în colo o să fie GD în RPG, să zicem. Dar după nu poate să-şi mai facă încă o fişă cu personajul ei ca fată.
Eu zic că acest RPG e ca un fel de fan.fic, în care participă mai multe persoane şi facem conversaţii şi mai multe.
Acest RPG l-am văzut pe mai multe forumuri, dar cu subiecte diferite, aşa că m-am gândit să aplicăm şi asta aici.
Ei bine dacă sunteţi de acord. Eu am venit cu o propunere :).
Nu ştiu dacă am explicat atât de bine încât să înţelegeţi ce vreau să spun, dacă se va face acest RPG, o să vă arăt atunci şi o să vă spun cam, cum mă gândeam eu.
Sus In jos
AyumuAi
VIP
VIP

Puncte : 2837
Reputatie : 11
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 24

MesajSubiect: Re: Sugestii și comentarii   Joi Sept 05, 2013 12:38 am

@Park Ha-Di  poti discuta despre RPG Aici pentru ca s-a mai pus problema asta^^
Sus In jos
Park Ha-Di
VIP
VIP

Puncte : 2143
Data de inscriere : 06/10/2012
Varsta : 18
Localizare : Romania-Slatina

MesajSubiect: Re: Sugestii și comentarii   Joi Sept 05, 2013 12:40 am

Aa...scuze :D. Nu am văzut postul ăsta.
Atunci o să discut acolo :D
Sus In jos
Ekkat
Translator
Translator

MesajSubiect: Re: Sugestii și comentarii   Dum Oct 06, 2013 3:25 am

Well, two days ago I was thinking: Ce-ar fi ca la topicul de fan-art să facem ca un fel de „magazine” de graphics, pentru cei care vor și se pricep. Mulți membri nu au avatare sau semnături pentru că nu știu ce imagine să își pună. Cred că a mai menționat asta și Aya, însă vreau și eu să mai repet aceeași idee, mai ales că atunci când mi-a venit ideea, făceam semnătura care o am acum :3 Acum, nu zic eu că sunt cea mai pricepută, însă mi-ar plăcea să mai fac o semnătura-două când am timp și inspirație ^^ Nu ar fi tocmai ca un magazin, pentru că nu le-am plăti, of course, însă pentru o semnătura, un avatar, ceva, să se acorde un punct de reputație pentru munca depusă ^^ Ar exista și câteva reguli, gen să nu se folosească creațiile pe alte forumuri și ca toate creațiile să aibă link-ul forumului undeva, cât de mic :3
Sus In jos
AyumuAi
VIP
VIP

MesajSubiect: Re: Sugestii și comentarii   Dum Oct 06, 2013 3:38 am

Pentru chestia cu semnaturi si avatare ma bag si eu, inspiratie sa am XD
Trebuie sa facem ceva si cu bannerul, nu? Eu am facut ceva, dar nu prea stiu unde sa-l pun XD
Si, Ekkat, poti sa-mi spui cum se numeste fontul folosit la semnatura ta? Imi place mult♥
Sus In jos
Ekkat
Translator
Translator

MesajSubiect: Re: Sugestii și comentarii   Dum Oct 06, 2013 4:12 am

AyumuAi a scris:

Trebuie sa facem ceva si cu bannerul, nu? Eu am facut ceva, dar nu prea stiu unde sa-l pun XD
Si, Ekkat, poti sa-mi spui cum se numeste fontul folosit la semnatura ta? Imi place mult♥
Poți să îl trimiți pe Facebook sau printr-un mesaj privat pe forum cuiva din staff, de preferat Aya.
Fontul se numește „So Lonely” și îl poți lua de aici ^^
Sus In jos
AyumuAi
VIP
VIP

MesajSubiect: Re: Sugestii și comentarii   Dum Oct 06, 2013 4:17 am

Merci mult mult♥ I need more fonts XD
Atunci, dupa ce-l finisez o sa-l trimit^^
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sugestii și comentarii   

Sus In jos

Sugestii și comentarii
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Big Bang Romania :: Big Bang Romania :: Sugestii, comentarii, întrebări, ajutor :: Sugestii, păreri, comentarii, cereri-
Mergi direct la: