Big Bang Romania
Bine ai venit pe forumul Big Bang Romania, dedicat trupei coreene Big Bang!

Te rugăm să te înregistrezi/loghezi pentru a avea acces la toate secțiunile forumului.

Dacă ţi-ai uitat username-ul sau parola şi nu le poţi recupera, trimite-ne un e-mail pe adresa help@bigbangromania.net şi te ajutăm noi. Te rugăm să nu înregistrezi alt cont dacă ai deja unul. :)

Mulțumim!

Big Bang Romania

AcasaMembriGrupuriFAQGalerieCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[Tutorial] Cum îmi pun/schimb avatarul?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Aya Saru
Admin
Admin

Puncte : 6048
Reputatie : 21
Data de inscriere : 08/08/2010
Varsta : 29

MesajSubiect: [Tutorial] Cum îmi pun/schimb avatarul?   Mier Oct 02, 2013 6:25 am

Ca să vă adăugați sau să vă schimbați avatarul, click pe PROFIL din meniul de navigare al site-ului (cel colorat, de sus), apoi dați click pe Avatar.

Restul e simplu, alegeți imaginea din calculator (recomandăm să fie din calculatorul vostru, dacă urcați direct de pe site e posibil să dispară), apoi click pe Înregistrează. Aveți acolo și un buton pentru Arată Galeria, în cazul în care vreți să vă alegeți un avatar creat de noi. (Momentan nu sunt, dar vom face mai multe, dacă vă place ideea ^^)

Vă rugăm să nu puneți la avatar poze cu alți artiști care nu fac parte din YG Family. ^.^ În schimb, puteți pune poze cu voi. yeah  Mulțumim!

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://bigbangromania.forumotion.eu

[Tutorial] Cum îmi pun/schimb avatarul?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Big Bang Romania :: Big Bang Romania :: Sugestii, comentarii, întrebări, ajutor :: Întrebări/Ajutor-
Mergi direct la: