Big Bang Romania
Bine ai venit pe forumul Big Bang Romania, dedicat trupei coreene Big Bang!

Te rugăm să te înregistrezi/loghezi pentru a avea acces la toate secțiunile forumului.

Dacă ţi-ai uitat username-ul sau parola şi nu le poţi recupera, trimite-ne un e-mail pe adresa help@bigbangromania.net şi te ajutăm noi. Te rugăm să nu înregistrezi alt cont dacă ai deja unul. :)

Mulțumim!

Big Bang Romania

AcasaMembriGrupuriFAQGalerieCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2014.06.03] Taeyang doboară toate clasamentele cu noul său album „Rise”+ Detalii despre lansarea fizică a acestuia

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
DoraeDae
VIP
VIP

Puncte : 4306
Reputatie : 16
Data de inscriere : 13/07/2012
Varsta : 20
Localizare : Ramnicu Valcea

MesajSubiect: [2014.06.03] Taeyang doboară toate clasamentele cu noul său album „Rise”+ Detalii despre lansarea fizică a acestuia   Dum Iun 08, 2014 11:29 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Taeyang din trupa BigBang, revenind în sfârșit cu mult așteptatul său album solo „Rise”, a doborât toate clasamentele muzicale.

Albumul a fost lansat la miezul nopții pe data de 2 iunie și în numai 3 ore, cântecul „Eyes, Nose, Lips” a ajuns în top 10 în multe clasamente muzicale, printre care se numără Melon, Mnet, Olleh Music, Naver Music, Daum Music și altele. Această melodie a ajuns pe locul 1 al clasamentului Melon de 2 ori de la lansare. Mai mult decât atât, alte cântece precum „1AM”, „Body”, „This isn't it” și „Let go” au urcat și ele în top 10.

Acesta este primul comeback al lui Taeyang în ultimii 4 ani, când în 2010 a lansat albumul „Solar”. Deși există un singur title song pe album, fanii se pot aștepta la 3 videoclipuri: unul pentru „Eyes, Nose, Lips”, unul pentru „1AM” care va fi lansat pe 10 iunie la 1:00 AM (ora Coreei), atunci când va fi pus albumul în vânzare fizică. De asemenea, se așteaptă ca videoclipul pentru melodia „Body” să fie lansat la mijlocul lunii iunie.

De asemenea, albumul lui Taeyang „Rise” este disponibil acum la pre-order! Începând cu data de 3 iunie până pe 9 iunie, ediția limitată a variantei Deluxe a albumului va fi pusă în vânzare online (10 000 de copii disponibile), precum și 2 variante diferite ale albumului obișnuit.

Ediția limitată va conține o broșură (128p), CD, 2 postere, 3 photo card-uri și va fi disponibilă numai pe YG eShop. Varianta obișnuită va conține o broșură (48p), CD, un poster, un sticker și va fi disponibilă pe YG eShop, YG eShop China și YG eShop TMALL.

Taeyang va încinge la propriu vara cu lansarea acestui album în iunie, făcându-și totodată și debutul japonez, urmând apoi să susțină un turneu japonez în august.

Sursa: Soompi
Credits: bigbangupdates
Trad.rom: DoraeDae@BBRo
Shared by bigbangromania.net

Forever..and ever!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Raluca

Puncte : 1731
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/03/2013
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: [2014.06.03] Taeyang doboară toate clasamentele cu noul său album „Rise”+ Detalii despre lansarea fizică a acestuia   Dum Iun 08, 2014 11:41 am

MY SOL!!! <3
I'm so proud to be a VIP !!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

[2014.06.03] Taeyang doboară toate clasamentele cu noul său album „Rise”+ Detalii despre lansarea fizică a acestuia
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ce stiti despre casatoria in tunisia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Big Bang Romania :: Goodies :: Știri-
Mergi direct la: