Big Bang Romania
Bine ai venit pe forumul Big Bang Romania, dedicat trupei coreene Big Bang!

Te rugăm să te înregistrezi/loghezi pentru a avea acces la toate secțiunile forumului.

Dacă ţi-ai uitat username-ul sau parola şi nu le poţi recupera, trimite-ne un e-mail pe adresa help@bigbangromania.net şi te ajutăm noi. Te rugăm să nu înregistrezi alt cont dacă ai deja unul. :)

Mulțumim!

Big Bang Romania

AcasaMembriGrupuriFAQGalerieCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2014.06.14] Wheesung îl alege pe G-Dragon ca fiind cel mai talentat junior al său

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
DoraeDae
VIP
VIP

Puncte : 4306
Reputatie : 16
Data de inscriere : 13/07/2012
Varsta : 20
Localizare : Ramnicu Valcea

MesajSubiect: [2014.06.14] Wheesung îl alege pe G-Dragon ca fiind cel mai talentat junior al său   Vin Iun 20, 2014 10:57 am

Dintre toți artiștii mai tineri decât el, Wheesung l-a ales pe G-Dragon ca fiind cel mai talentat.

Cei de la emisiunea „Picnic Live” de pe MBC Music l-au invitat pe Wheesung să cânte și să vorbească în fața a 40 de studenți care urmează să absolve facultatea. Wheesung a cântat câteva din hit-urile sale, precum „With Me”, „Despair”, „Time Machine” și altele, înainte să le vorbească celor prezenți despre temerile lui referitoare la iubire, experiență și căile pe care să le urmeze în carieră.

Pe parcursul discuției despre experiență, lui Wheesung i-a fost pusă următoarea întrebare de o persoană din public: „Cine este cel mai talentat dintre artiștii mai tineri decât tine în industria muzicală?”. Fără să ezite, Wheesung a răspuns: „G-Dragon”.

„Nu m-am gândit prea mult la acest răspuns, singurul lucru ce mi-a venit în minte a fost `Consider că G-Dragon s-a născut ca să-i fascineze pe oameni.` Și sunt total de acord. Are un talent extraordinar în a înțelege dansul și muzica pe care a învățat-o și este mereu cu jumătate de pas  înaintea tuturor.”

Wheesung a fost apoi întrebat: „În momentul de față și la această vârstă, care este lucrul cel mai necesar?”

„Garanția că știu ceea ce vreau să fac cu adevărat.” a răspuns artistul, mulți dintre studenții prezenți dând din cap aproabator.

(Notă: Wheesung a aparținut de YG mai demult și a fost unul dintre cei care i-a antrenat pe cei din BigBang, apărând și în documentarul de dinaintea debutului acestora.)

Sursa: Enewsworld
Credits: bigbangupdates
Trad.rom: DoraeDae@BBRo
Shared by bigbangromania.net

Forever..and ever!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
PaulaElena
VIP
VIP

Puncte : 2208
Reputatie : 7
Data de inscriere : 21/06/2012
Varsta : 21
Localizare : Medias,Romania

MesajSubiect: Re: [2014.06.14] Wheesung îl alege pe G-Dragon ca fiind cel mai talentat junior al său   Sam Iun 21, 2014 1:43 pm

Cred că GD e flatat de ceea ce a zis Wheesung :)
Îl ador pe Wheesung și aș fi vrut să îl descopăr mai demult ;___;
Sus In jos
DoraeDae
VIP
VIP

Puncte : 4306
Reputatie : 16
Data de inscriere : 13/07/2012
Varsta : 20
Localizare : Ramnicu Valcea

MesajSubiect: Re: [2014.06.14] Wheesung îl alege pe G-Dragon ca fiind cel mai talentat junior al său   Dum Iun 22, 2014 9:53 am

Mie mi-e dor de Wheesung :'( Deși când am auzit prima dată numele ăsta am crezut că e subtitrarea proastă și că de fapt vorbeau de Daesung  haha 

Forever..and ever!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: [2014.06.14] Wheesung îl alege pe G-Dragon ca fiind cel mai talentat junior al său   

Sus In jos

[2014.06.14] Wheesung îl alege pe G-Dragon ca fiind cel mai talentat junior al său
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Big Bang Romania :: Goodies :: Știri-
Mergi direct la: