Big Bang Romania
Bine ai venit pe forumul Big Bang Romania, dedicat trupei coreene Big Bang!

Te rugăm să te înregistrezi/loghezi pentru a avea acces la toate secțiunile forumului.

Dacă ţi-ai uitat username-ul sau parola şi nu le poţi recupera, trimite-ne un e-mail pe adresa help@bigbangromania.net şi te ajutăm noi. Te rugăm să nu înregistrezi alt cont dacă ai deja unul. :)

Mulțumim!

Big Bang Romania

AcasaMembriGrupuriFAQGalerieCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

[2014.07.24] Dami Kwon vorbește despre G-Dragon într-un interviu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
DoraeDae
VIP
VIP

Puncte : 4306
Reputatie : 16
Data de inscriere : 13/07/2012
Varsta : 20
Localizare : Ramnicu Valcea

MesajSubiect: [2014.07.24] Dami Kwon vorbește despre G-Dragon într-un interviu   Dum Iul 27, 2014 1:58 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Deci GD i-a dat magazinului denumirea „Rare Market”?
Dami: „Ce spui despre Rare?” a zis el pur și simplu. Asta pentru că el nu e genul de persoană care să gândească profund. (Râde). La început am zis „Ce? Nu un nume normal, ci pur și simplu Rare? Ce-i asta?”, dar după ce am auzit acest lucru de mai multe ori, chiar mi-a atras atenția. Adăugând „market” după, i-a dat un aer trendy.

Care a fost reacția lui G-Dragon?
Dami: Fratele meu a vizitat locul înainte să ajungă marfa, magazinul nu era aprovizionat complet încă. El nu este tipul de persoană care să zică dacă un lucru e bun sau rău, deci nu a spus absolut nimic. Dar s-a plimbat prin jur de unul singur și a făcut câteva poze. Asta înseamnă că i-a plăcut. (Râde). A venit din nou acum o săptămână și mi-a spus că-i place bufetul cu acvarii cu pești pentru că e ceva unic. Bufetul poate fi folosit de oricine. Vreau să-mi fac magazinul un loc unde pot avea ședințe, întâlniri, conferințe și prezentări de modă și să-l am deschis pentru toată lumea.

Cei doi frați au moștenit simțul modei de la mama lor.
Dami: Fratele meu este cunoscut pentru lucrurile lui unice și este la fel și în cazul meu. Dacă mi-ați vedea familia, mama are o personalitate foarte puternică. Îi plac lucrurile la modă și amuzante. Probabil că ea este cea care are cel mai bun simț al modei din familie. (Râde). Eu și fratele meu obișnuiam să o copiem pe mama noastră când eram mici. Când îi arăt mamei ceva într-o revistă și o întreb „Mamă, ce marcă e lucrul acesta?” ea îmi spune răspunsul imediat.

Mergi la cumpărături cu fratele tău? Cum i-ai caracteriza stilul?
Dami: Mergem la cumpărături împreună foarte des. Acum că locuim împreună, furăm hainele unul de la altul de asemenea. (Râde) În primul rând, amândurora ne place același lucru: să fim unici. Când eram mici, fratele meu copia ce purtam eu. Dacă eu purtam o jachetă, el mă copia, iar apoi ne certam. (Râde). Jiyong este destul de slab, deci poate încăpea și în haine de femei. Dar acum este fix opusul. Dacă Jiyong are haine drăguțe, le iau eu. (Râde)

Sursa: Ju-bu.com
Trad.eng: @xxxibeunjn
Credits: bigbangupdates
Trad.rom: DoraeDae@BBRo
Shared by bigbangromania.net

Forever..and ever!

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
PaulaElena
VIP
VIP

Puncte : 2208
Reputatie : 7
Data de inscriere : 21/06/2012
Varsta : 21
Localizare : Medias,Romania

MesajSubiect: Re: [2014.07.24] Dami Kwon vorbește despre G-Dragon într-un interviu   Dum Iul 27, 2014 2:08 am

GD nu gandeste prea profund =)))))) deci mor de ras  haha
Sus In jos
aniramanid
VIP
VIP

Puncte : 1705
Reputatie : 4
Data de inscriere : 21/05/2013
Varsta : 33
Localizare : Slatina

MesajSubiect: Re: [2014.07.24] Dami Kwon vorbește despre G-Dragon într-un interviu   Dum Iul 27, 2014 3:02 am

omg asta face si fimi-o cu soru-sa!!! poate or ajunge si ei vreo 2 pui de jiyong si dami!!! <3 <3
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://aniramanid.blogspot.ro/
AyumuAi
VIP
VIP

Puncte : 2778
Reputatie : 11
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 24

MesajSubiect: Re: [2014.07.24] Dami Kwon vorbește despre G-Dragon într-un interviu   Dum Iul 27, 2014 4:02 am

:))) Nu ma mira deloc. Ma asteptam sa fie amandoi innebuniti dupa moda XD Imi place relatia lor♥ Uneori ma gandesc ce tare ar fi fost sa am o sora sau un frate mai mare♥
Sus In jos
roxana12

Puncte : 1453
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/10/2013
Varsta : 25
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: [2014.07.24] Dami Kwon vorbește despre G-Dragon într-un interviu   Dum Iul 27, 2014 4:28 am

Deci nu stiam ca locuiesc impreuna!nice!^^
Sus In jos
DoraeDae
VIP
VIP

Puncte : 4306
Reputatie : 16
Data de inscriere : 13/07/2012
Varsta : 20
Localizare : Ramnicu Valcea

MesajSubiect: Re: [2014.07.24] Dami Kwon vorbește despre G-Dragon într-un interviu   Dum Iul 27, 2014 7:51 am

Sincer, nici eu nu știam că locuiesc împreună :)) Bine măcar că acum avem certitudinea că are Dami grijă de el. Deși amândoi sunt niște hoinari =]] Și din nou... ce-aș fi vrut și eu o soră sau un frate... *sigh*

Forever..and ever!

Sus In jos
SARA KIM*

Puncte : 1516
Data de inscriere : 07/08/2013
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: [2014.07.24] Dami Kwon vorbește despre G-Dragon într-un interviu   Dum Iul 27, 2014 8:29 am

Hmm,interesant ^^ .
Sus In jos
mariibb

Puncte : 1907
Data de inscriere : 03/08/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: [2014.07.24] Dami Kwon vorbește despre G-Dragon într-un interviu   Lun Iul 28, 2014 6:52 am

Doamne amuzant e interviul ăsta. =)))
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: [2014.07.24] Dami Kwon vorbește despre G-Dragon într-un interviu   

Sus In jos

[2014.07.24] Dami Kwon vorbește despre G-Dragon într-un interviu
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ce stiti despre casatoria in tunisia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Big Bang Romania :: Goodies :: Știri-
Mergi direct la: